Vlastní výroba laboratorního nábytku a digestoří MERCI®

Naše vlastní výroba speciálního laboratorního nábytku, kovových digestoří a médiových stěn sahá do roku 1997 a v roce 2004 jsme zahájili výrobu ve vlastním moderním výrobním závodě na okraji Brna nedaleko mezinárodního letiště. V současnosti disponujeme vlastním technologickým a vývojovým oddělením, jehož úkolem je kromě přípravy výroby i oblast vývoje a výzkumu.

Hlavním cílem této činnosti je zdokonalování vlastních modelových řad a uvádění nových výrobků na trh, které odpovídají dnešním vysokým nárokům pro práci v nejrůznějších typech laboratoří a vytvoření základních předpokladů pro moderní, bezpečné a energeticky efektivní pracoviště.

Nedílnou součástí úspěšné vývojové činnosti je spolupráce s řadou renomovaných státních i soukromých vědeckých institucí. Mezi inovativní produkty výzkumu a vývoje z oblasti hi-tech patří zejména inteligentní elektronicky řízená laboratorní digestoř a unikátně řešená závěsná médiová stěna, tak jako použití nových deskových materiálů s výrazně vyššími užitnými vlastnostmi včetně v tuzemsku výjimečného způsobu hranění dřevotřískových desek s vysokou rezistencí proti vlhkosti technologií AirTec.